İlk bakışta bu robot fare

perdesinin arkasına göz atın, bu küçük animatronik fare oldukça temel bir ilişki gibi görünebilir. Bir kapı açılır, kemirgen Pal başını ortaya çıkarır, etrafa bakar ve geri döner. Ama tıpkı OZ sihirbazında olduğu gibi, stratejik olarak yerleştirilmiş bir perde, hileti mümkün kılan mükemmel çeşitli gadgetry’leri saklıyor.

Yaratan [Donaldson], bu küçük adamı yaratmaya giren şeyin harika bir yazılmasını bir araya getirdi ve bu da mekaniğin ne kadar şiddetli olduğuna dair şok olacağını düşünüyoruz. Örneğin, bir NEMA 17 step motoruyla yatay hareketi sağlayan teçhizatı, bir 3D yazıcının bir parçası olarak evde idealdir.

Gösterinin yıldızı, bir GT2 triger kayışı ve kasnak vasıtasıyla kapıya, otomatik olarak açılacak ve kapanacak şekilde kapanacak şekilde kapıya bağlı olan basılı bileşenlerden ve akrilikden yapılmış bir biftek sürgülü taşıma düzeneğinin üzerine geçer. Kuklamaya bir hayat enjekte etmek için, bir çeşit pan-tilt düzenlemesinde bir çift SG90 servosu ile doldurulacak: arka servo farenin vücudunu sola ve sağa döner, aşağı.

Bir Arduino UNO, servoları, ayrıca bir TB6600 denetleyicisi yoluyla step motorun yanı sıra, hiçbir şeyin sınırlarını harekete geçirmeyin emin olmak için optik limit anahtarları kullanılmaktadır. [Will], CAD dosyalarını ve kaynak kodunu zamanın kendisine tutuyor, ancak yeterince özel bir MouseKeteer düşünmeyi düşünmemize rağmen, yüklemeyi mevcut bilgilere dayanarak yeniden oluşturabilir.

Bu, HacAday’ın sayfalarını ödüllendirmek için ilk animatronik fare gibi görünecekteki gibi görünecekteki gibi görünecekteki gibi görünecekti, ancak kesinlikle insanların cansız nesneleri gerçekçi hareketle gördüğünü görmeye kesinlikle hiçbir yabancıyız.