Kinect tahrikli sepet alışverişi, bir snap

[Luis de Matos] ‘ı, bireylerin engelli bireylerin hayatlarını geliştirmek için çok sayıda yaptığı gibi, çok sayıda yaptığı gibi, temiz bir Kinect projesi üzerinde çalışıyor. Wi-Go Projesi engelli kişilere yönelik olsa da, yaşlılara ve hamile kadınlara da oldukça faydalı olabilir.

Wi-Go, arkaya monte edilmiş bir kinect sensörü olan motorlu bir alışveriş sepetidir. Sensör bir dizüstü bilgisayar ile arayüzler ve beklediğiniz kadar işlev görür, o zamanlar, nesneler ve insanlar için sepetin önündeki alanı taramak. Bireyi tanımladıktan sonra, yardımın ima edildikten sonra, sepet, kişi ortak alışveriş rutinleri hakkında devam ederken geride kalır. Robot, çarpışmaları önlemek için güvenli bir mesafeyi korur, ancak mal taşımak için kullanılabilecek şekilde erişimde kalır.

Aşağıdaki videoyu bir araya getirirseniz, Wi-GO-GO-GO eylemini görebilirsiniz. Tek bir tekerlekli sandalyedeki bir bireyin tek başına bir alışveriş sepeti kullanması için ne kadar zorlanacağını göstererek başlar ve Wi-Go’nun Wi-Go ile ne kadar daha basit şey olduğunu göstererek takip ederek takip eder.

Proje yalnızca şu anda prototip formundayken, yerel süpermarkette Wi-Go gibi cihazları görene kadar sadece bir zaman meselesi olacağından şüpheleniyoruz.

[Vimeo w = 470]