Yerçekimi Bisiklet pompasının damlamalarını meydan okuyan fıskiyeyi yönetti

İnsanlar, duyularını kandıran bir teknik görmeyi sever. Bu truizm, bu hafta sonu kaza alanı standında [Steve Goldstein] yanı sıra [Kevin Jordan], bir bisiklet pompası tarafından yönetilen bir damla çeşmesi gösterdi.

Bu optik illüzyon damla çeşmeleri, orta havada damlayan suyu görünüşte dondurulması için striping ışığını kullanır. Bunu birkaç kez gördük (Hackaday Alum [Mathieu Stephan] ‘nın zihinle ilgilidir), ancak hiçbir zaman bir bisiklet pompası kadar keyifli bir girdi ile birlikte. Işıkları sokan Arduino tarafından izlenen bir hava basıncı sensörüyle bağlantılıdır. Birinin pompa çalıştıkları gibi, düşen damlacıklar yavaş, durdukları gibi görünüyor, daha sonra yerçekimine karşı aktarmaya başladı.

Ne yazık ki bu fenomen bir videoda kaydetmek zorludur, çünkü vizyonumuzun gecikmesi tekniğin çalışması için ayrılmaz. Yukarıdaki videonun kare hızı, tabakayla birlikte uyulmadığını, ancak yanılsamayı zaman zaman hala dikkatlice gördüğünüz gibi dikkatlice görünmüyor.

Şahsen, etki o kadar ideal ki hafta sonu boyunca her zaman bir kalabalık çekti. Gençler, suyun kesinlikle gerçek olduğunu doğrulamak için damlayan dere ile parmaklarını koşmaya davet edildi. Elinizi yanılsamaya soksanız bile etkiyi kırmaz.

Çeşmenin yüzeyindeki şekli de övgüye değerdir. Koyu akrilik, HackerSpace’in logosu şeklinde üçgen bir durumu oluşturur. Su damlacıkları, bir salınımlı pompa ile üçgenin tepesinden sonbaharın yanı sıra yaratılır. Altındaki bir martini glass, sıçramaları önlemek için bazı çelik yünlerle damlaları yakalar. Sistem, suyu devredilecek şekilde, görünümden tamamen gizlenir. Bu bir sanat eseridir ve genel olarak genel deneyimlerden uzaklaşır. Bir üreticisi Faire Körfezi Bölgesi’nin yanı sıra doğru bir şekilde hit oldu!

Henüz itibariyle, ancak [steve] yanı sıra [KEVIN] ‘ya da [Kevin] çalışmalarını yapmayı planladıkları gibi geliyordu, bu yüzden kaza alanı sayfasına bir göz tutun. [Kevin], Levitating Çeşmesi ile ilgili ayrıntıları yayınladıklarını anlayamayız.