Hiçbir bilgisayar ambilight klonu bir bilgisayarı kullanmıyor

, bu hack bir bilgisayara ihtiyaç duymayan bir ambilight klon sistemi hakkında olduğunda bir Ahududu PI’yi kontrol etmenizi şaşırtabilir. Buradaki nokta, bu sistemin video kaynağınızın ne olursa olsun çalışması, geçmişteki birçok projenin bir bilgisayardan çalınması gerektiğinde.

Bu hack, ARM tabanlı ısmarlama işin aynı yolunda, neredeyse bir ay önceydi. Tıpkı o projenin olduğu gibi, televizyonunuza giden yemlere erişmek için bir HDMI ayırıcı kullanırsınız. Bölünmüş sinyal, bir HDMI’ye kompozit video adaptörüne beslenir. Kompozit sinyal, bir USB video kodlayıcı tarafından yakalanır. GPIO başlığı, adreslenebilir RGB LED’lerinin bir şeridini kullanır. Her şey, biraz kord hack kullanan biri olarak güçlendirilir.

Hafifçe kıvrımlı. Ancak tüm bileşenlerin kaynağı kolaydır ve nispeten ucuzdur. Bir uyarı, TV’nize tekilleme yerine zaten bir donanım HDMI kaynak seçici kullanıyorsanız, en iyi şekilde çalışmasıdır. Bu şekilde televizyona gidiyor sadece bir HDMI kablosu var ve bu bu yemden kurtulabilir.