5 $ Ahududu Pi Sıfır

yeni bir Ahududu PI hakkında söylentiler, son hafta boyunca web üzerinden dolaşıyor. KONJE, yükseltilmiş bir tasarıma sahip bir tasarımdan, Gigabit Ethernet, USB 3.0, SATA’nın yanı sıra, henüz üretimde bile olmayan bir CPU ile bir Canavar Kurulu’ndan bir canavar tahtasına kadar değişti. Zaman şimdi ve orijinal haberlerin yanı sıra daha da ilginçtir: 5 dolarlık ahududu pi sıfır. Henüz en küçük PI, hala çekirdek deneyimi tutarken.

Son aylarda, küçük Linux Kurulları, yenilikçenin yürüyüşüne ve daha az pahalı olduğu kadar daha yetenekli olmaya başlamıştı. Bunun en saf ifadesi, tam olarak ne kadar uygun olduğu için dalgaları yapan 9 dolarlık tek kurulu Linux bilgisayar. Ahududu pi sıfır bile daha ucuzdur, yanı sıra özellik sayfasına bakarak daha da yeteneklidir.

Ahududu Pi sıfırının çekirdeği BADCOM BCM2835’dir – orijinal ahududu PI’da keşfedilen çipte aynı sistemdir. Bu sefer, 1GHz’de koşuyor, – Raspberry PI’dan% 40 daha hızlı bir şekilde.

Magpi’nin Aralık sorunu, kapakta bir pi sıfır içerir.
Böyle küçük bir tahtaya inşa etmek, Raspberry Pi Vakfı’nın sıfırdan birkaç bağlantıdan kesilmesi gerektiğini kastediyordu. Ethernet ve PI Design B +’da keşfedilen USB bağlantı noktalarının dörtlüsü de gitti; Onları koymak için hiçbir yerde var. Bunun yerine, PI SISH, bir mini-HDMI soketinin yanı sıra iki mikro USB bağlantı noktası, biri güç için yanı sıra USB OTG için bir tane daha içerir. Kompozit video popüler olmayan bir başlıkta kalır, ayrıca depolama bir microSD kart yuvası ile birliktedir.

Ahududu PI’nin serbest bırakılmasından bu yana, DeFacto Small Linux bilgisayar olarak sona erdi. Tahtına birkaç yarışmacı, en büyüleyici olan en küçük olanı ile göstermiştir. Ahududu Pi Compute modülü başarılı olmasa da, Odroid-W gibi çok sayıda küçük tahta gördük ve ayrıca Carambola’nın yöntemlerini en havalı projelere keşfetti. Bunun bir kısmı, bu modüllerin boyutudur, bu modüllerin bir şey haline gelebilmesi büyük bir bonusdur. Sadece 5 dolarlık bir maliyetle – yanı sıra 20 ABD doları olmayan, C.H.i.p. için eleştirildi – pi sıfır çok, çok belirgin bir tahta olacak.

Ahududu Pi sıfır, normal satıcılardan – Element14, PI HUT, Pimoroni, Adafruit ve Micro Center’dan sunulmalıdır – bugüne kadar. Magpi’ye bir üyeliğiniz varsa, Resmi Raspberry Pi Dergisi, Şansındasınız: Aralık problemi, kapağın üzerinde bir pi sıfır içerecektir.