ESP32 Küçük Robot Paketleri Sensörler ve 4WD

[Stefan] ‘ın Küçük WiFi / BLE 4WD Robot Platformu (Yukarıdaki bir kibrit kutusunun yanında görülür), küçük bir rover içine ödenmemiş bir yetenek sunar. Projenize kablosuz kontrolü eklemenin çok kompakt bir yolu olan Sparkfun ESP32 şeyine dayanır. Bunu bir WiFi kalkanı ile büyük eski uno ile karşılaştırın, bu panolar, küçük ama güçlü ve Arduino hayranları için kolay bir evlat edinmedir.

[STEFAN] Robotu, oryantasyonu, bir APDS-9930 yakınlık sensörünün yanı sıra alttaki dört CNY70 IR yakınlık sensörünü tanımlamak için bir BNO055 modülü ile be edilir. Bir çift 6 V motoru robotu yeniden yerleştirme, bir DC-DC adım yukarı dönüştürücü ile Lipo’nun 3.7 V’unu arttırır. Hepsi orada rahatça doludur.

Robotun arkasındaki konsept, gerektiği gibi özelleştirilebilecek genel bir platform olması ve [Stefan] bir kameranın yanı sıra bir lego dart silahı olan sürümleri var. Robotun kodu GitHub’da bulunur ve özel 3D baskılı şasi işte yanıyor.

ESP32 projelerini seviyorsanız, Canavar Kurulu’na ve son zamanlarda gönderdiğimiz Hamster Tracker’ı kontrol ettiğinizden emin olmalısınız.