Bu muhteşem elle mücadele

[Jason Carlson] ‘ın Genç Olarak Youngster, 1983’ün IntelliVision tarafından asfinlik hazinesi, nihayetinde Minotaur olarak adlandırılan bir labirent oyunu oldu. Bir yetişkin olarak, yapabileceği tek bir şey vardı: hoş bir Arduino tabanlı el yapımı üzerinde yeniden yaptırın.

[Jason], küçük ayaklı bir Arduino mega klonundan elde tutulanını geliştirdi, adafruit, 5 V güçlendirici, bir 1 “hoparlörün yanı sıra dokunsal geribildirim için vibe motoru olan 1,8” LCD. Bir Yamaha gitarından hasat – özel bir Sugru üstü ve şaşırtıcı derecede zarif bir 2 x AA pil tutucusu olan joystick gibi bazı güzel dokunuşlar var.

Labirent haritaları, [Jason] çevrimiçi keşfettiği orijinal oyun ile tamamen aynıdır, ancak haritaları oyunu hızlandırmak için bir dizide bayt olarak tuttu. Bununla birlikte, oyuncular keşfedilen her alanı görebilecek bir gelişme haritası ekledi. Minotaur’a ek olarak [Jason] ayrıca, aynı şekilde Tetris, Simon’un yanı sıra, donanımı test etmek için oluşturduğu yılan, daha kolay oyunların tadını çıkardı.

Bir Gameboy’a bir pi sıfır koymak, bir rüşvet el yapımı, bir N64 el yapımı üzerinde Ocarina oynamasının yanı sıra, bir Gameboy’taki pi sıfırını koymak da dahil olmak üzere yıllar boyunca bir sürü el oyun işi yayınladık.