3D Baskılı Jeneratör, Bilimsel Yöntemi

vurgulamaktadır. Bazen yenilik için geliştiririz, yanı sıra bazen kendimizi yaptığımızı söylemenin memnuniyetini sağlamak için geliştiriyoruz. Yine de kendimize bir şey inşa etmek için bir neden daha var: öğrenmek, tıpkı [Fraens] bu 3D baskılı jeneratörle yapıldı. (Video, aşağıda gömülü.)

[FRAENS], bireysel bobinleri sarmak için bir jig ile başlar, ancak jig kendisi bir stator halkasına oturur. Stator halkası, iğne rulmanlarıyla süspanse edilen bir pirinç mil üzerinde dönen iki rotor ile zımparalanır. Donanım hariç, tüm yapısal parçalar 3D basılmıştır.

Jeneratörü gerçekten ayıran şey, nasıl inşa edildiği değildir, ancak [Fraens] ‘nin, deneylerin yanı sıra öğrenme aracı olarak nasıl kullanacağını belirtti. Giriş torku vs elektrik üretimini çizerek, [Fraens], çoklu yapılandırmalardaki etkinlikleri belirleyebilir ve ayrıca videonun sonuna doğru paylaşmak için bazı ilginç sonuçlara sahiptir. Belgelerinin nasıl olduğu gibi, analizin nasıl daha yüksek etkinliğe yönelik olarak, bir sonraki yapıyı bilgilendireceğini takdir ediyoruz.

Bazı daha fazla işle, bunu doğrudan dikey eksenli bir rüzgar türbine girmeyi görebiliriz veya ızgara dışı bir hidro-güç kurulumu için bir Pelton tekerleğine takılabiliriz. Müthiş ucu için [Shabab] sayesinde!