Kendi yüksek sıcaklıkta fırın termometrenizi

inşa edin, ahşap ateşli pizza fırınının içindeki sıcaklığa dikkat etmek için, [Giovanni Bernardo], endüstriyel tekliflerden kaçınmaya ve kendi yüksek sıcaklık termometresini kullanmaya karar verdi. bir Tip-K termokupl. Sonuç, en azından teoride, 1023.75 ° C kadar yüksek olan sıcaklıkları kontrol edebilen şaşırtıcı derecede düşük bir parça sayımına sahip olmayan saçma olmayan bir el sistemidir. Yine de, bundan çok önce pizzayı dışarı çıkaracağını umuyoruz.

3B basılı durumun içinde sadece bir avuç bileşen keşfediyoruz. Ön panelde monte edilmiş 0.91 “OLED ekran, bir Exc6675 Breakout levhasına bağlı olarak, bir Digispark Attiny85 ilerleme panosuna bağlanır. Bu, termokupl probundan girişi alır ve ayrıca ADafRuit’tan bir Arduino kütüphanesi ile SPI üzerinden kontrol edilebilecek dijital bir sinyal haline getirir. Bir şarj edilebilir paketi eklemenin eklenmesiyle gitmek yerine, [Giovanni], bu termometreyi Digispark’ta geliştirilen 5 V regülatörü sayesinde ortak bir 9 V pilden çalıştırıyor.

Özellikle [Giovanni] ‘nin durum tasarımına konulmasın ilgisini takdir ediyoruz. Her bir eleman, kutunun dibinde tamamen gelişmiş bir cebin içine yerleştirilmiştir ve ayrıca ön panel vida delikleri için ısı seti uçları kullanmanın zorluğu ile bile gitti. Sadece temel bir kutu tasarlamanın yanı sıra, elementlerini yerinde tutkal yapmanın daha kolay olması da daha kolay olurdu, ancak bu kadar uzun metodu aldı.

Bu iş, yıllar boyunca gözlemlediğimiz büyüleyici bir ilkenin bir örneğidir. Biri, birinin bir nesnenin sıcaklığını incelemek için bu kadar zorluğuyla gidiyorsa, bir nesnenin sıcaklığını incelemek için çok daha yüksek bir olasılık var.