Ask Hackaday: Seattle’daki Mazdas’la neler oluyor?

Hangi hacker bir bilmeceyi sevmiyor? Sizin için bir doozy var. Kuow’a göre – Seattle’daki NPR üyesi – sıradışı bir şikayet alıyorlar. Görünüşe göre, 2016 yılında yapılan bir Mazda’yı kullanırsanız, Kuow’a uyum sağlarsanız, telsiziniz frekanslarına, 94.9 MHz’ün yanı sıra değiştiremezsiniz.

Radyo istasyonundan bir yayına göre, sadece FM radyonunu etkilemez. Smith adında bir dinleyici rapor edildi:

“Bunu düzeltmeyi denedim çünkü geçmişte de hiçbir şey olmadığını” dedi, “NPR’yi duyabildiğimi farkettim, ancak istasyonu değiştiremiyorum, navigasyonu kullanamıyorum, yapabilir miyim? B Bluetooth’u kullanır. ”

İstasyon, aynı şekilde bölgedeki Mazda bayilerinin, son üç haftayı, konuyla ilgili son üç haftayı gerektirdiğini bildirdi. 5G akıllı telefon konuşlandırılması hakkında bir teori var ama dürüst olmak gerekirse, alamadık. Bunun Mazda olduğunu düşünüyor, bu markanın kesin olması gerektiğini düşünüyoruz. Ancak, ülke genelinde olamıyor gibi görünüyor, bu yüzden KUW için kesin bir şey olmalı, tahmin ediyoruz. Belki de RDS akışında bir şey? Teorinin ne? Belki bir HACKADAY yorumcısı, İstasyonun yanı sıra Mazda’nın gizemi düzeltmesine yardımcı olacaktır.

Hava becerisi tagline’ı kullanan popüler bir kurgusal Seattle radyo istasyonunu anlıyoruz: “Dinliyorum.” Belki KUOW, araç stereolarını yakalamaya devam ediyorlarsa “dinliyorsunuz”. Daha önce yenilikle garip etkileşimlerin karışıklığını gördük. Genellikle çok önemli bir fob kadar temeldir.